Published On: Čt, Led 26th, 2017

Varování před cestami

Ministerstvo zahraničních věcí ČR varuje před cestami do následujících států nebo některých jejich částí, kde hrozí vysoké nebezpečí teroristických útoků, únosů nebo ozbrojených konfliktů.

S ohledem na povahu současných teroristických a jiných bezpečnostních hrozeb není níže uvedený seznam zemí vyčerpávající, ale pouze orientační ve smyslu zvýšených hrozeb pro občany ČR a EU. Terorismus obecně představuje globální fenomén, který se projevuje i v politicky a ekonomicky stabilních zemích.

Věnujte pozornost upozorněním při cestách i do zemí, které nejsou uvedeny na tomto seznamu, a aktuálním informacím ve sdělovacích prostředcích. Podrobné informace jsou uvedeny na stránkách Ministerstva zahraničí v sekci „Přehled všech upozornění na cesty“ u každé země zvlášť s upřesněním, kterých oblastí se hrozba dotýká. Před cestou Ministerstvo zahraničí doporučuje všem využít registrační systém DROZD.

 

Níže uvedené odkazy vedou na stránky Ministerstva zahraničí a informují o bezpečnostní situaci dané země.

Afghánistán
Alžírsko
Čad
Egypt
Irák
Jemen
Jižní Súdán
Kamerun
Keňa
Konžská demokratická republika
Libye
Mali
Niger
Nigérie
Pákistán
Somálsko
Středoafrická republika
Súdán
Sýrie

 

 

Comments

comments

About the Author

- - Freelancer webdesigner Občanská aktivistka, koordinátorka Novinářka vyjadřující se k aktuálnímu dění, problémům u nás i ve světě. Najdete zde její články, zamyšlení a komentáře